Haber

Acun Ilıcalı’dan uluslararası temaslarına çağrı: Türkiye büyük depremle sarsıldı, lütfen bağış yapın

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkez üssünde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da büyük tahribata neden oldu. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinin yaşandığı 10 ilde 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi. Başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı da yurt dışındaki bağlantılarına başvurarak yardım istedi.

“DÜNYADAKİ ARKADAŞLAR LÜTFEN BAĞIŞ YAPIN”

13,6 milyon takipçisi bulunan Acun Ilıcalı, Instagram hesabında AFAD ve Kızılay’ın uluslararası hesaplarını paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “Türkiye yıkıcı depremlerle sarsıldı ve dördüncü derecede alarm durumu ilan etti. Ülkemizin tarihindeki felaket. Yardımınıza ve desteğinize ihtiyacı var. Dünyanın her yerindeki tüm dostlarım, lütfen kurtarmaya ve halkımıza destek olmak için bağış yapın.”

100 TIR SUYU VE 5 MİLYON TL EŞYA DESTEĞİ

Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent, önceki gün Acun Ilıcalı’nın yaptığı bağışları Twitter hesabından paylaşarak, “Sevgili Acun Ilıcalı bölgeye 100 tır su gönderiyor. Ayrıca 5 milyon TL erzak desteği ve konteynerlerde erzak sözü verdi. satın alacağız. teşekkürler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu