Haber

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Düzce Depremi’nin 24’üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Lideri Ayşe Keşir, 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin 24. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Keşir, mesajında ​​depremin üzerinden 24 yıl geçtiğini ancak bir ömür geçse unutulmayacak bir acı yaşadığını belirtti.

Düzce’nin yıkıntılardan yeniden inşa edilmesine rağmen acıların hâlâ taze olduğunu anlatan Keşir, “Depremde en fazla can kaybı Düzce’de yaşandı. 12 Kasım 1999 depreminde 845 canımızı kaybettik. Yüzde 83’ü depremde hayatını kaybetti. Şehir hasar gördü.” dedi.

Kentin 1. derece deprem bölgesinde yer aldığını hatırlatan Keşir, şöyle konuştu:

“Depreme karşı daha hazırlıklı bir toplum olmak, depremde can kaybını ve hasarı en aza indirecek tedbirleri almak için 21 yıldır çaba harcıyoruz. Maalesef son dönemde yaşadığımız depremle Türkiye’nin ne kadar zor durumda olduğunu bir kez daha gördük. deprem ülkesi.’Deprem öldürmez, binalar öldürür.’ “Bu sözü dikkate alarak Düzce’ye uygun inşaatı genişlettik. Düzce’nin imarına yönelik altyapı çalışmalarımızı güçlendirdik. Kentte yarıdan fazlası hasar gören binalarda depremin ardından hızlı bir yeniden inşa sürecine başladık ve yüzde 75 oranında yenileme sağladık.”

Her an deprem olabilirmiş gibi önlem almaya devam ettiklerini belirten Keşir, Türkiye’ye örnek bir gelişme süreci yaşayan kentin, tüm ilçelerinde doğalgazın kullanıldığı iki ilden biri olduğunu ifade etti.

Keşir, Düzce depreminin 24’üncü yıl dönümünde, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden canları ve tüm afetleri rahmetle andığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu