Haber

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul’da İstihdam İçin Seferberlik Yapacak

Burak KESKİNCİ/ AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’ndaki İstanbul Sanayi Odası ziyaretinde konuştu. Kurum, “Mesleki eğitim kurslarımızı mahalle mahalle açacağız, lise ve üniversitede okuyan arkadaşlarımızın yanı sıra üniversitelerimizle de yakın iş birliği içinde ara eleman ve teknik eleman istihdamını güçlendireceğiz. Bu da bugün ülkemizin en önemli sorunlarından biridir.” dedi. Kurum, “İlk yıl İstanbul’da istihdam için seferber olacağız” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’ndaki İstanbul Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de Kuruma eşlik etti. Kurum, ISO Yönetim Kurulu üyeleriyle yaptığı toplantının ardından bir konuşma yaptı. Kurum konuşmasında istihdam projelerini anlattı, İstanbul’un ekonomik gücüne ve potansiyeline değindi, genç ve kadın istihdamına vurgu yaptı.

“BU İSTANBUL’UMUZUN GÜCÜ”

“İstanbul’umuz katma değer üreten, rekabette pozitif yönde farklılaşan bir şehrimiz. Ülkemizin 68 şehrine denk ekonomik potansiyelimiz var. İhracatımızın yüzde 30’undan fazlası, istihdamımızın yüzde 50’sinden fazlası İstanbul merkezli, diyen Kurum, “Bu, İstanbul’umuzun gücüdür.” “İşte bu kadar. Üretim odaklı bu güçlü şehrin ticaret ve sanayisine destek olacağımız gibi istihdamı artıracak girişimlere de yardımcı olacağız” dedi.

“İSTANBUL’DA YAŞAYAN KARDEŞLERİMİZ EVLERİNDEN MEMNUN OLACAK”

Kurum, “Bu noktada bu şehrin adayı olarak İstanbul’u ekonomide lider olarak nitelendirerek sorumluluğunu üstlendiğim üç temel gündemim var. Birincisi kalıcı istihdam, ikincisi güçlü bir ticaret, bunun için gerekli altyapı. Güçlü ticaret, üçüncü başlığımız ise toplumsal refahı artıran güçlü konut ekonomisi. İstanbul.” “Türkiye’de yaşayan kardeşlerimiz evlerinde mutlu olacaklar” dedi.

“HER PROJEDE ÇALIŞANLARIN EN AZ YÜZDE 25’İ GENÇLERİMİZ VE KADINLARIMIZ OLACAK”

Kurum, “Ben gençleri çok önemsiyorum. İş arayan değil, iş bulan, kendi işini kurmalarına yardımcı olan, maddi ve manevi destek sağlayan gençlerin Murat Ağabey’i olacağıma dair bir sözüm var” dedi. Bunun için destek vereceğiz ve bu sözü tutmak için mücadele edeceğiz. Bu sözü tutmak için mücadele edeceğiz. Sosyal adaletin belediyesi konumuna, halka, kadına ve gençlere sözle değil, polemikle değil, geri döndüreceğiz. Kurum, konuşmasının devamında, “Kadın ve genç istihdamının şartını koyacağız. “İşyerlerimizde, yaptığımız her yatırımda, her projede çalışanların en az yüzde 25’i gençlerimiz ve kadınlarımız olacak” dedi.

ARA VE TEKNİK PERSONEL İSTİHDAMINI GÜÇLENDİRECEĞİZ

İstanbul’da sanayi bölümündeki orta kadro ve teknik eleman sorununun giderilmesine yönelik adımlar atılacağını belirten Kurum, “Mesleki eğitim kurslarımızı mahalle mahalle, burada okuyan arkadaşlarımızla yakın iş birliği içinde açacağız. lise ve üniversitede, yine üniversitelerimizde orta personel, bugün ülkemizin en önemli sorunlarından biridir. Orta Personel ve teknik eleman istihdamını güçlendireceğiz. Bu anlamda bu atölyeleri ve mesleki eğitim kurslarını açacağız. Sanayicilerimizin ihtiyacı olan ara elemanların yetiştirilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak 39 ilçemizde sanayicilerimizle birlikte açacağız. Gençlerimiz yüzyılın ihtiyacı olan iş, branş, hangi alan olursa olsun orada çalışsın. ” alanında eğitim de verecek. Özetle ilk yıl İstanbul’da istihdam için seferber olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu