Haber

AK Parti’den Sinan Oğan açıklaması üst üste! dikkate değer sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATA İttifakı’nın 14 Mayıs’ta düzenlenen cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan’ı kabul etti.

Kritik toplantı siyasi gündemdeyken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan son dakika açıklaması geldi.

TV100’de Az önce Konuştum’un konuğu olan Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sinan Ogan ile görüşmesine ilişkin soruyu yanıtladı.

KURMUŞ: SİNAN OĞAN’A OY VERENLER…

Özgür’ün yaptığı açıklamada, “Röportajın içeriğini bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim. Sinan Ogan’ın aldığı oy oranı gerçekten başarılı. Oy veren seçmenleri incelediğinizde, temel önceliklerinin Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü olduğunu, PKK-PYD gibi bölücü terör örgütleri ve FETÖ gibi örgütlerle mücadele eden bir seçmen kitlesi olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin devlet bütünlüğünü çok ciddi şekilde hedef aldılar. Zaten Millet İttifakına da vermemiştir. Oradaki kitlenin ikinci ilaç için iki seçeneği vardı. Bir yanda terörle aktif olarak çalışan Tayyip Erdoğan, diğer yanda ‘PYD bize düşmanlık mı edecek’ diyecek kadar pervasız olan Kılıçdaroğlu. Sinan Oğan’a oy veren seyircinin çok beğeneceğini biliyorum.”ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ülke TV’de Akşam Sayı programında kritik toplantıyı değerlendirdi.

HAMZA DAĞ: TÜM ÜLKEMİZİ MEMNUN EDEN BİR SONUÇ OLACAK.

Dağ açıklamasında, “Oğan Bey’in Dolmabahçe’deki görüşmesini çok değerli buluyorum. Devlet görgü kuralları açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Yüzde 5 oy. Bunun için birçok nedeni vardır. Bunu hepimiz iddia ediyoruz. Muharrem Bey’in özellikle süreçteki tepkisel durumundan kaynaklanmış olabilir diye tahmin ediyorum. Bu toplantı önemlidir çünkü siyaset bir müzakere işidir. Tüm ülkemizi sevindirecek bir sonuç olacağını düşünüyor ve biliyorum.”ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu