Haber

Almanya’da ‘savaş suçu’ zanlısı Suriye vatandaşı tutuklandı

Almanya’nın Bremen kentinde 2013 yılında Şam’ın Tadamon bölgesindeki katliamla ilgili olarak Ahmad H. isimli Suriye vatandaşının gözaltına alındığı açıklandı. Savcılıktan yapılan açıklamaya göre, tutuklu yargılanan H.’nin işkence ve köleleştirme de dahil olmak üzere savaş suçları ve insanlığa karşı suçlardan yargılanıyor.

The Guardian’ın haberine göre Tadamon’da Esad yanlısı milislere liderlik etmekle suçlanan Ahmed H., Esad yanlısı milisler ve askerlerin Esad yanlısı milisler ve askerler tarafından sivillere karşı işledikleri suçlarla ilgili olarak 2013 yılında tutuklanan ilk zanlı oldu. bölge.

İKİ Akademisyen Aracılığıyla Basına Sızdırılan İşkence Görüntüleri

Konuyla ilgili 3 Ağustos Perşembe günü açıklama yapan Almanya’daki savcılar, Shabiha adlı hükümet yanlısı paramiliter grubun yerel lideri olduğu söylenen Ahmad H. liderliğindeki grubun baskı yapmakla görevli olduğunu söylediler. siyasi muhalifler, Tadamon’daki kontrol noktalarında düzenli olarak sivilleri gözaltına alırken, işkence yaptığını, şantaj yaptığını ve zorla çalıştırmaya çalıştığını ifade etti.

2019 yılında yaşanan azap görüntülerinin Avrupa’da görev yapan iki akademisyen sayesinde basına yansıdığının hatırlatıldığı haberde, Prof. Buna göre kimliği tespit edilenler arasında Suriye askeri istihbaratından Amjad Yusuf da bulunuyor.

‘SİVİLLERE KARŞI EN KÖTÜ MUAMELEYE KİŞİSEL OLARAK KATILDI’

Haberde, iki akademisyenin sahte kimlikler kullanarak Yusuf’un Facebook’ta iki yıldır arkadaş olduğu ve Yusuf’u işlediği suçlar ve suçların saikleri hakkında açıkça konuşmaya ikna ettiği bildirildi. Yetkililerin bu görüntülerden yola çıkarak konu hakkında soruşturma başlattığı da belirtildi.

Bu kapsamda açıklama yapan Alman savcılar, Ahmed H.’nin ‘çeşitli olaylarda sivillere yönelik korkunç muameleye bizzat katıldığı’ suçlamasında bulundu. Ahmed H.’nin 2 Ağustos Çarşamba günü Bremen’de gözaltına alındığı ve tutuklu yargılanmasına karar verildiği bildirildi. (DIŞ HABERLER)

haberhassa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu