Ekonomi

Altının Gram Fiyatı 1998 Lirası Seviyesinde

Haftaya yatay bir seyirle başlayan gram altın, 1998 lira seviyesinden işlem görüyor. Cuma günü altının ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,12 düşüşle 1997 liradan tamamladı.

Yeni haftaya yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, önceki kapanışı olan 10.15’in hemen üzerinde 1998 lira seviyesinde bulunuyor. Bire bir dakikaların prestijiyle çeyrek altın 3 bin 350 liraya, cumhuriyet altını ise 13 bin 650 liraya satılıyor. Düşüş eğilimini üst üste dördüncü güne taşıyan altının ons fiyatı yüzde 0,1 azalarak 2 bin 24 dolar seviyesinde dengelendi.

BİR ONS ALTINDA ANALİSTLERDEN 2 BİN DOLAR DİRENÇ SEVİYESİNDE BEKLENTİ

ABD’de geçen hafta açıklanan ve ülke ekonomisinde güçlü bir duruşa işaret eden verilerin “yumuşak iniş” senaryolarını desteklediğini belirten analistler, ABD’de bu hafta enflasyon başta olmak üzere ağır makroekonomik veri takviminin yatırımcıların odağı haline geldiğini kaydetti. .

Analistler, yoğun veri gündeminin yanı sıra ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sözlü yönlendirmelerinden alınacak sinyallerin de emtia fiyatları üzerinde etkili olabileceğini belirtti. Fed’in Mart ayında faizi sabit bırakma ihtimalinin yüzde 83, Mayıs ayında faiz indirimine başlama ihtimalinin ise yüzde 63 olarak fiyatlandığını belirttiler. .

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında da ABD’de hazine bütçesi istikrar bilgilerinin takip edileceğini, teknik açıdan onsta 2 bin 40 ve 2 bin 60 dolar seviyelerinin direnç olduğunu belirtti. Altın fiyatında ise 2 bin 20 ve 2 bin 10 dolar seviyeleri direnç oluşturuyor. Takviye konumunda olduğunu söyledi.

habersivrihisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu