Haber

Artvin’de 8. Kar Festivali düzenlendi

Artvin’in Ardanuç ilçesine bağlı Geçitli köyünde düzenlenen 8. Klasik Kar Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Şenliğe Ardanuç Kaymakamı Mehmet Çelik, Ardanuç Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Gümüş, Geçitli Köyü Muhtarı Tamer Kaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ANKA’nın haberine göre Geçitli Köyü Muhtarı Tamer Kaya, konuşmasında şunları söyledi:

“2023 yılında yaşadığımız deprem birçok ilimizde etkili oldu. Resmi rakamlara göre yaklaşık 50 bin canımızı kaybettik. Ancak tarihi kentlerimiz yok oldu. “Karadeniz’in son noktası Geçitli köyünde sizleri kar festivalinde ağırlamaktan son derece mutluyuz.”

Ardanuç Kaymakamı Mehmet Çelik, “Ardanuç’ta kaldığım bir yıl boyunca çok güzel festivallere tanık oldum. “Çurispil, Aydın, Tosunlu ve Ardanuç Bayramı ve bugün geçit törenidir” dedi.

İstanbullu Ardanuçlu Ergül ise, “35 yıldır Ardanuç merkezde yaşıyorum ve kar festivali için geldik. Çevre köylerden de ilgi var. Herkesin eğlenmesini diliyorum dedi.

Cemil Alaçam, “Bursa’dan geliyorum. Pandemi dönemi dışında her yıl kar festivali için buraya gelirdim. “Çocukluğumu hatırlıyorum, o gün yapamadıklarımızı 60 yaşında olsak bile torunlarımızla yapmaya çalışıyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu