Haber

Başkan Soyer: “Sosyal demokrasiyi yaymak için gerekli vicdan, cesaret ve dayanışmaya sahibiz”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Toplumsal Demokrasi Derneği İzmir Şubesi’nin düzenlediği “Umut ve Dayanışma” yemeğinde sosyal demokrasiyi yaymak için vicdan, cesaret ve dayanışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Sosyal Demokrasi Derneği İzmir Şubesi’nin düzenlediği “Umut ve Dayanışma” yemeğine katıldı. Programda CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, CHP Parti Meclisi Üyeleri İhtilal Barış Çelik, Rıfat Nalbantoğlu, milletvekilleri, ilçe belediye liderleri ve dernek üyeleri yer aldı. Demokrasinin insanlığın bu gezegendeki en büyük inovasyonu olduğunu söyleyen Lider Soyer, “Sosyal demokrasiyi topraklarımızda ve bütün dünyada hâkim kılmak için bu coğrafyada, İzmir’de ekolojik ve ekonomik demokrasi ile buluşturmaya çaba ediyoruz. Ekonomi ve ekoloji ortasındaki ses ahenginden öte bir mana olduğunu düşünüyoruz. Şayet tabiata sahip çıkmıyorsanız sürdürülebilir bir iktisat inşa etmeniz mümkün değildir. Şayet halkın gücünü örgütleyerek üretim öznesi haline getiremiyorsanız toplumsal demokrasiyi yaymak da mümkün değil. Ekonomik demokrasiyi, bir ismiyle ekolojik demokrasiyi toplumsal demokrasi ile buluşturmaya çaba ediyoruz. Üç şeye muhtaçlığımız var; vicdan, yürek ve dayanışma. Biliyorum ki bunlara muktediriz. Bu coğrafyanın geleceğinde toplumsal demokrasiye hakim kılacak vicdanımız da, yüreğimiz de, dayanışmamız da var. Bunu güçlendirmeliyiz. Bu topraklarda yaşayan kadim kültürün taşıyıcısı olan bizler, şayet çocuklar yataklarına aç girmesin istiyorsak, vicdanımız buna el vermiyorsa, vicdanımızı, yüreğimizi ve dayanışmamızı artırmak zorundayız. İnanıyorum ki yalnızca İzmir için değil, Türkiye ve dünyanın tamamı için de buradan baş verecek dayanışma başakları harika bir bereketli toplumsal demokrasi iklimi oluşturacak” dedi.

“Bu tablodan çok memnunum”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise, “İzmir’de belediye meclis üyelerimizle çalıştay vardı. İl başkanımız ve büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. İzmir’de yaşayan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan göçle gelmiş hemşehri dernek başkanlarıyla bir araya geldik. ‘Kimseyi ayırmadan herkese hizmet edeceğiz’ dedik. ‘Ayrımcılıkla karşı karşıya mısınız?’ diye sorduk. ‘Hizmetten şad musunuz’ diye sorduk. Hem ilçe belediye başkanlarımızdan hem Tunç Soyer’den pek şad olduklarını söylediler. Ben de bundan çok keyifli oldum. İstanbul, Adana, Mersin, Antalya’da da yeni kazanmış olduğumuz belediyeler. Mahallî seçimlerde gösterdiğimiz başarıyı genel seçimlerde de göstereceğiz” dedi.

“Karamsar değiliz”

Sosyal Demokrasi Derneği İzmir Şube Başkanı Cengiz Onur ise, “Korkularımız değil hayallerimiz ve umudumuzu büyüteceğiz. Hiç karamsar değiliz. Birinci seçimde güneş doğacak ve aydınlık karanlığı yenecek. Bu ülkeye özgürlük, eşitlik, adalet, barış ve demokrasiyi getirecek, bu ülkede açlığı, yoksulluğu ortadan kaldıracak, ekonomik çöküşü durduracak bir ideoloji var. Onun ismi toplumsal demokrasi” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu