Ekonomi

BUÜ’den yerli tohum vurgusu

BURSA (İGFA) – BUÜ Karacabey Meslek Yüksekokulu, Limagrain Tohum Islah Üretim San. Ticaret A.Ş. firması ile eğitim alanında işbirliği protokolü imzaladı. BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Şirket İnsan Kaynakları Müdürü Ayşegül İyidoğan ve Şirket Pazarlama Müdürü Murat Öztürkmen imzaladı.

İŞBİRLİĞİ TARAFLARA MASRAF EKLEMEKTEDİR

Törende bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında gerçekleştirilen protokolün hem üniversite hem de bölüm temsilcilerine değerli faydalar sağlayacağını vurguladı. Tecrübe ve birikimlerin karşılıklı kazan-kazan anlayışı ile paylaşılacağına işaret eden Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Bu katılım hepimiz için verimli olacak. Burada öğrencilerimiz için üç farklı öğrenme modeli olacak. Yeni bir staj kapısı, birçok öğrenciye burslar ve uygulamalı dersler konusunda deneyimlerini paylaşacakları sektör temsilcileriyle tanışma fırsatı sunacak. Bölümün tecrübesi üniversitenin bilgi birikimi ile harmanlanacaktır. Buradan doğacak sinerji; Öğrencilerimize ve genel olarak tüm insanlığa fayda sağlayacaktır. Protokolün hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, işbirliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

YERLİ TOHUMA TAM DESTEK

Konuşmasında yerli tohumlarla ilgili niyetini de açıklayan Rektör Kılavuz; “Yerli tohum, milli teknoloji kadar önemli. Bu konunun dünyadaki önemi son dönemde çok daha iyi anlaşılmıştır. Yerli ve milli teknolojiye gösterdiğimiz hassasiyeti milli ve yerli tohumda da göstermeliyiz. Bu anlamda meslek yüksekokullarımızın ve ziraat fakültelerimizin ilgili bölümlerine de takviye yapılması gerektiğine inanıyoruz. Hayvan Besleme ve Zootekni alanlarında Türkiye’nin yetkin eğitim kurumları arasında gösterilen üniversitemiz tohum sorunu ve güvenliği konusunda birebir hassasiyetle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu noktada gerçekleştirilen her türlü faaliyete katkı sağlayabilecek deneyimli akademisyenlerimiz de bulunmaktadır. Yeni projelerin üretilmesine ve tohumculuk ıslahına yönelik çalışmalara destek olacağımızı bildirmek isteriz.”

İŞ BİRLİĞİ ARTARAK DEVAM EDECEK

Limagrain İnsan Kaynakları Müdürü Ayşegül İyidoğan, üniversitenin tüm yöneticilerine işbirlikleri ve güvenleri için teşekkür etti. Ayşegül İyidoğan, protokol sürecinin Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile karşılıklı diyalog içinde ilerlediğini belirterek; “Bu işbirliğine iki taraftan da bakıyoruz. Üniversitemizden ve akademisyenlerimizden de çok değerli katkılar görüyoruz. Özellikle öğrencilerin staj ve uygulama derslerinde olumlu geri dönüşler alıyoruz. Süreçten çok memnunuz ve işbirliğimizin artarak devam etmesini diliyoruz. Protokol hepimiz için hayırlı olsun” dedi.

STAJ VE BURS İÇİN TEŞEKKÜRLER

Karacabey Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Serdal Dikmen de sektördeki deneyimleri doğrultusunda okul ve öğrencilere katkılarından dolayı firma yöneticilerine teşekkür etti. Özellikle yüksek puanlı öğrencileri Meslek Yüksekokuluna çekmenin ve staj imkanı sağlamanın değerli bir zemin oluşturacağına işaret eden Prof. Dr. Serdal Dikmen; “Bu protokol kapsamında şirket, eğitime vereceği desteğin yanı sıra önümüzdeki yıl için burs desteği de vereceğini açıkladı. Öğrencilerimize yönelik burs sayımızı da artıracağız. Destekleriyle bize güç katacaklar. Her şey için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu