Haber

Canan Kaftancıoğlu: Nükleer enerjiye karşı çıkan Sinopluların görüşü alınmadı

MUSTAFA USTASI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sinop -de; “Halkın karşı çıkmasına rağmen, sadece Sinop Türkiye’de değil ama ülkenin birçok yerinde ve ülkenin birçok yerinde tek adam yaklaşımının işine geldiği gibi işlediği süreçler var. Bu kabul edilebilir bir durum değil” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sinop “Nasıl Bir Belediye, Nasıl Bir Yerel Yönetim İstiyoruz?” panele katıldı. Panelin ardından açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, şunları söyledi:

“CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN GÜCÜYLE BİRLİKTE ENERJİ VE SAĞLIKLI GÜÇ ÜRETİLEBİLİR VE SÜRDÜRÜLEBİLİR SÜREÇLERİ VATANDAŞLARIMIZLA BARIŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Dünyanın her yerindeki bütün ülkelerin güce ihtiyacı var. Ama nasıl bir güçtür sorusu çok daha değerli ve değerli bir sorudur. Bugün sosyalist belediyecilik ve halkçı belediyecilik konularını konuştuğumuz bir toplantının ardından Sinop insanının doğasını, şehrini konuştuk. , şehir hakları korunuyor ve vatandaşların hakları korunuyor.Sağlıklı elektrik üretim sistemlerinden bahsedebilirken,elbette ihtiyacı olan elektriği üreten sistemlerden biliyorum ki Sinoplular ne yazık ki fikirleri olmadan, Sinoplular karşı çıkıyor.Onun işine geldiği halde uyguladığı süreçler var.Bu kabul edilebilir bir durum değil.Ama bizim inkârımız maalesef olmayacağı anlamına gelmiyor.Sosyal olarak, yurttaşlar olarak toplumsal, demokratik ve yenilenebilir gücün ve sağlıklı gücün yansımasının örgütlenerek üretilmesi ve sürdürülmesi mümkündür.Süreçleri Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile vatandaşlarımıza kavuşturmak için çaba sarf etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu