Haber

Çin Kıdemli Temsilcisi İran Cumhurbaşkanı ile Görüştü

PEKİN, 14 Şubat (Xinhua) — Çin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi Lideri Li Zhanshu, Salı günü Pekin’de İran Cumhurbaşkanı İbrahim Şef ile bir araya geldi.

Çin-İran ilişkilerinin son yıllarda daha sağlıklı ve istikrarlı hale geldiğine işaret eden Li, iki cumhurbaşkanı arasındaki kilit fikir birliği doğrultusunda Çin’in iki ülkenin kapsamlı stratejik ortaklığını daha da geliştirmek için İran ile çalışmaya hazır olduğunu söyledi. yeni dönemde iki halka daha fazla fayda sağlamak. olduğunu belirtti.

Li, iki ülkenin ilgili temel çıkarlar konusunda birbirini desteklemeye devam etmesi, içişlerine karışmama da dahil olmak üzere uluslararası ilişkileri düzenleyen temel normları ortaklaşa savunması ve gelişmekte olan ülkelerin ortak çıkarlarını savunması gerektiğini söyledi.

Li, iki ülkenin yasama organlarını dostane alışverişleri güçlendirmeye, iki cumhurbaşkanı arasındaki uzlaşmanın uygulanması için yasal garantiler sağlamaya ve yönetim deneyimlerini paylaşmaya çağırdı.

İran ve Çin’in uzun yıllara dayanan geleneksel bir dostluğu olduğunu kaydeden Reisi, İran’ın çeşitli alanlarda ikili işbirliği potansiyelinden tam olarak yararlanmayı ve İran-Çin kapsamlı stratejik ortaklığına yeni bir canlılık katmayı ve Çin’i korumak için Çin ile birlikte çalışmayı umduğunu söyledi. uluslararası adalet Hazır olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu