Ekonomi

Citi: İlk Çeyrek Karları S&P 500 Temellerine İlişkin İyimser Görünümü Güçlendiriyor

Citi analistleri ilk çeyrek kazanç sezonunu, şirketlerin kazanç beklentilerini aştığı ve tahminlerini koruduğu bir sezon olarak tanımladı. S&P 500 için 2024 yılı büyüme tahminlerinin çoğunlukla aynı kaldığını gözlemlediler. Bununla birlikte, farklı sektörler ve bireysel hisse senetleri arasında performansın genişlediğini tespit etmişlerdir.

Analistler, bu kazanç sezonu boyunca, farklı sektörlerin kazançları ile hisse senetlerinin piyasa performansı arasındaki bağlantının çeşitli bir model gösterdiğine dikkat çekti.

Analistler, endeksin değerindeki düşüşle birlikte piyasanın büyüme beklentilerinin azaldığını belirterek iyimserliklerini dile getirdiler. Bu ayarlama, finansal analistlerin tahminlerine kıyasla daha ulaşılabilir bir hedefle sonuçlandı.

Mevcut piyasa koşullarına rağmen, hisse senetlerinin değerlemesinin güçlü şirket temellerinin beklendiği ve bunlara ulaşılması gerektiği anlamına geldiğini savunmuşlardır. S&P 500 için 2024 yılında öngördükleri 245 dolarlık hisse başına kazancın gerçekçi bir hedef ve hatta belki de ihtiyatlı bir tahmin olduğuna inanıyorlar.

Citi’ye göre, şu ana kadarki çeyrekte sektör performansı, ilk çeyrek kazanç raporlarında gözlemlenen eğilimlerle yakından uyumlu değil. Özellikle İletişim Hizmetleri, Finans ve Kamu Hizmetleri sektörleri, kazanç sonuçlarına göre beklenenden daha iyi performans göstermiştir.

Büyümenin dağılımıyla ilgili olarak analistler, piyasa değerine göre en büyük şirketlerin endeksin büyümesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olmaya devam etmesine rağmen, yıl devam ettikçe, özellikle imalat sektöründe toparlanmanın devam ettiğine dair kanıtlar olması halinde, etkilerinin azalacağı beklentisi olduğunu belirtti. Analistlere göre, “diğer 493” olarak adlandırılan endeksteki diğer şirketler, 2024 yılı için büyüme belirtileri göstermeye başlıyor ve bu da gelecekte büyümeye yol açabilecek mevcut bir dengelenmeye işaret ediyor.

Citi’nin analistleri, daha olumlu bir görünüm sunduğuna inandıkları piyasa tarafından ima edilen büyüme eğilimlerine odaklandıklarını vurguladılar.

Analistler, endeksin mevcut seviyelerini desteklemek için gereken yıllıklandırılmış 5 yıllık serbest nakit akışı büyüme oranı olarak öngörülen piyasa tarafından ima edilen büyüme beklentilerinin, endeks düştükçe azaldığını açıkladılar. Bu değişim, şirketlerin altta yatan temelleri iyileşme gösterirken meydana gelmiştir. Analistlere göre, çoğu sektör artık finansal analistlerin konsensüs tahminlerine kıyasla ulaşılabilir görünen büyüme oranlarına sahip.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale AI’nin desteğiyle hazırlanmış ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu