Haber

Çocuklara Ne Oldu: Süt Fiyatlarında Artış!

Artış haberleriyle karşılaşmadığımız gün geçmiyor. Bu kez süt fiyatları arttı. Çiğ sütün litresi 12 liradan 15 liraya çıktı.

Zamlarla birlikte her şey kötüye gitti. Zincir marketlerde özel markalı yüzde 3,1 yağlı 1 litre sütün fiyatı 21,5 liradan 24 liraya çıktı.

Artış raflara da yansımaya başladı.

Dünya gazetesinin haberine göre zincir marketlerde yüzde 3 ve daha fazla yağ içeren sütün fiyatı 24 lira ile 38 lira arasında değişiyor. Öte yandan Kasım ayından itibaren süt ürünlerinde yaşanan artış raflara yansımaya başladı. Etiketler 2 Kasım’dan bu yana değiştirildi.

Çanakkale ve Edirne illerindeki üreticilerin çiğ süt fiyatı için 15 lira talep etmeye başladığını belirten temsilciler, zamların ekim ayında geldiğini, 1 Kasım itibarıyla bir artışın daha yansıdığını kaydetti. Temsilciler, fiyatı artan tek gıda ürününün süt olduğunu vurguladı. Son zamanlarda dünyada süt var.

Yem fiyatlarının uzun süredir aynı seyrettiği ve bu artışın piyasadaki arz ve talepten kaynaklanan bir gelişme olduğunun altı çizilirken, serbest piyasada sütün fiyatı 13 lira civarında. Raftaki süt fiyatında son dönemde yaşanan 2,5 liralık artışın nedeni çiğ sütün 15 liraya çıkması olurken, temsilciler bu artışa neden olacak bir maliyet artışının olmadığına dikkat çekti.

fatihajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu