Haber

Depremzedeler Hakkari’deki otelde ağırlandı

Deprem bölgesindeki olaylardan etkilenen vatandaşların tahliyesi sürüyor.

Depremzedeler çevre illerdeki otel ve pansiyonlarda ağırlanıyor.

Başta Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep ve Malatya olmak üzere deprem bölgesinden bir grup depremzede Hakkari’de bir otele yerleştirildi.

Depremde yıkılan evler

Adıyaman merkezde depremin vurduğu ve evleri yıkılan Koca, Gözel ve Kapıcı’nın aileleri akşam saatlerinde Hakkari’ye getirildi.

Adıyaman’dan ailesiyle birlikte gelen Abuzer Kapıcı, depremin etkilerinden hâlâ kurtulamadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Şimdilik Hakkari’de kalmayı düşünüyoruz”

Hakkari halkı sayesinde Şenler Oteli, AFAD Başkanı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü hepimizi buraya çağırdı. Bize kapılarını açtı. Kendilerine düşenden fazlasını yaptılar. Şimdilik Hakkari’de kalmayı planlıyoruz. 6 yıldır Hakkari’de görevdeyim.

Hakkari halkı insanlığı ve sıcaklığıyla her zaman yanımızda oldu. Şu anda Hakkari’ye 3 aile geldi. Çok şükür bir Hakkari geldi ve bize evini tahsis etti. 2 ve 3 gün sonra o evlere yerleşeceğiz.

“Çadırlarda yönetilecek bir durum değil”

14 depremzedeyi otelde ağırladık. 25 tane daha var. Ülkedeki herkesin depremzedelere ev sahipliği yapması arzu edilirdi. Geçici de olsa onlara sıcak bir yemek ve ortam sunabilirsek ne mutlu bize.

Çadırlarda yönetilecek bir durum değil bu. Bundan sonra da tüm depremzedelere maddi ve manevi takviyeler yapmaya devam edeceğiz. Tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum, Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Gözden kaçırma Hatay’da enkazdan kurtarılan öğretmen çay istedi Haberin Detayları
Deprem bölgelerine taşınabilir baz istasyonları kuruldu Haberin Detayları

mudanyahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu