Haber

DİSK/ Genel-İş Balıkesir seçim öncesi ‘kadro’ istiyor

BALIKESİR (İGFA) –DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda yaptığı basın açıklamasında, belediye şirket çalışanlarının haklarının seçim sonrasına ertelenmesi veya bırakılmasının söz konusu olmadığının altını çizdi.

Sendika olarak Belediye Şirketi işçileri ile birlikte hükümetten bu konuda bir sonuca varmasını isteyen Lider Ovalı, “Buradan tekrar ediyorum. Biz ak süt gibi helal olan kadro hakkımızı istiyoruz. 2023 seçimleri öncesi annemiz.”

Bugün belediye çalışanlarının birçok yönden ayrımcılığa uğradığını vurgulayan Başkan Ovalı, “Siyasi iktidarın çalışanlar için yaptığı veya yapmayı planladığı kısmi düzenlemelerle belediye çalışanlarının isimleri bile maalesef anılmıyor. kamu personeli ve kamu çalışanları için yapılan düzenlemeler ve düzenlemelerin dışındadır.Kamu hizmetleri bir bütündür ve merkezi veya mahalli herhangi bir ayrım yapılmaksızın kamu görevlileri (işçi/memur) tarafından yürütülür. işçi veya memur-ıslah edilecek, toplu olarak ıslah edilmelidir.Yapılan veya yapılacak düzenlemeler belediyelerin takdirine bırakılmamalıdır.Bu durumdan hem hükümet hem de belediyeler sorumludur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu