Haber

Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 2 madalya kazanan Türk Milli Takımı yurda döndü

Meksika’da düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası’nda birer gümüş ve bronz madalya kazanan Türk Ulusal Tekvando Kadrosu, yurda döndü.

Türkiye Tekvando Federasyonu, İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nda milli kafile için karşılama organizasyonu düzenledi. Türk bayrakları ve çiçeklerle karşılanan kafilede federasyon yöneticilerinin yanı sıra sporcuların aileleri yer aldı.

Federasyon Başkanı Metin Şahin, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na puan veren daha evvelki tertiplerde elde ettikleri başarılı sonuçlara 2 madalya daha eklediklerini belirterek, “İki madalya alarak başarı yolunda devamını getirdik. Madalya kazanan kardeşlerimizi özellikle kutluyorum.” dedi.

Dünya Şampiyonası’nın çok zor geçtiğini, 100’ün üzerinde ülkeden atletin uğraş verdiğini aktaran Şahin, şu tabirleri kullandı:

“Burası bizim için muvaffakiyetin istasyonuydu. 2024 Paris Olimpiyatları’na her şampiyonada alınan puanlarla ulaşıyorsunuz. Şu anda 6 sporcumuz potanın içinde. Bir öncesinde 4 sporcumuzla katıldık. Hedefimiz bir yükseğe çıkmaktı, 2020 Tokyo’nun daha ilerisine gitmekti. Bunu başarma yolunda, teknik heyetimizle birlikte yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. 2023 bizim için çok kıymetli. Gerimizde bir grand prix daha var. Değerli olan istikrardır, muvaffakiyetin devamıdır. Burada da hem olimpiyatlarda derece yapmış bir atletimiz, hem 5. olmuş bir atletimiz muvaffakiyet göstererek ‘devamlıyız, geliyoruz’ dediler.”

Rukiye Yıldırım: “Hedef 2024 Paris’te ülkemize altın madalya getirmek”

46 kiloda gümüş madalya kazanan milli tekvandocu Rukiye Yıldırım, 2024 Paris Olimpiyatları için mücadele verdiklerini belirterek, “2020 Tokyo’da madalyayı kaçırmış ve beşinci olmuştum. Maksat 2024 Paris’te ülkemize altın madalya getirmek. Zorlu antrenmanlarımız, yarışmalarımız oluyor. Madalyaların her bir yerinde çok büyük emeğimiz ve terimiz var. Olimpiyatlarda madalyalar getirerek ülkemizi gururlandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hatice Kübra İlgün: “En iyi şekilde ülkemizi bayrağımızı temsil ettik

Şampiyonada 57 kiloda bronz madalya alan Hatice Kübra İlgün, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda da bronz madalya kazandığını anımsatarak, “Bu yıl Avrupa şampiyonluğu, Akdeniz Oyunları şampiyonluğu, İslam Oyunları ikinciliği ve dünya üçüncülüğü aldım. Yoğun geçen bir turnuva dönemimiz var. Elimizden geleni yaptık, tüm takım arkadaşlarımızla beraber en iyi şekilde ülkemizi bayrağımızı temsil ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu