Teknoloji

Erdoğan’dan ‘ABD’ için Kılıçdaroğlu’na: ‘Sizinle görüşenler benimle de görüştü’

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te! Düşman çatlatma görüntüleri

TEKNOFEST’i Atatürk Havalimanı’nda ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarda bulundu.

erdoğan “TEKNOFEST sayesinde kendi alanında bir markaya dönüştü. TEKNOFEST sevincini geçen yıl Bakü’de yaşadık. Milli teknoloji hamlemizin somut örneklerinin yer aldığı TEKNOFEST’in hayırlı olmasını diliyorum”söz konusu.

erdoğan “Kılıçdaroğlu, teknoloji sistemlerimizin sergilendiği bu havalimanını ABD’li bir firmaya vermeyi taahhüt etti. Yerli ve milli firmalar varken Amerikan firmalarının reklam ajansı olmak budalalık.”ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev eşlik ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev, Togg ile TEKNOFEST’e geldi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Sizleri en kalbi duygularımla ve özlemle selamlıyorum. Maşallah bu sene TEKNOFEST bir başka güzel oluyor. Tüm genç yüreklere selamlarımı gönderiyorum. Bütün genç kardeşlerimi buradan sevgiyle selamlıyorum. Aliyev’e katılımından dolayı özel teşekkürler. Aynı şekilde Libya Başbakanına da teşekkür etmek istiyorum. TEKNOFEST sayesinde kendi alanında bir marka haline gelmiştir. Geçen yıl Bakü’de TEKNOFEST coşkusunu yaşadık. Milli teknoloji hamlemizin somut örneklerinin sergilendiği TEKNOFEST’in hayırlı olmasını dilerim.

Tüm partner kurumlara teşekkür ederim. Başvuru sayısı her yıl katlanarak artıyor. 2018 yılına 4 bin 33 başvuru ile başladık. Toplam 4 milyon lira ödülle başlayan süreç 44 milyon liraya ulaştı.

6 Şubat depremlerinin ardından milletimizin imdadına yetişen T3 vakfımızı ve Baykar firmamızı tebrik ediyorum. Fedakarlıklarınız vesilesiyle tekrar tebrik ediyorum. İlham veren kardeşime de ayrıca teşekkür ederim. Azerbaycan halkı dostluğun ve kardeşliğin ne demek olduğunu göstermiştir. Bir siyasetçinin doyum kaynağı, emeklerinin boşa çıkıp çıkmadığını kendi gözleriyle görmektir.

ARTIK ZAMANIZIN MİSAFİRİYİZ

Türkiye’de bir teknoloji ekosistemi oluşturmak için çok çaba harcadık. Burada hayalleri yarım kalmış Vecihi Hürkuşlar var. Burada okuyan, araştıran, kalbi ülkesi ve ülkesi için atan mühendisler ve girişimciler var. Burada rahmetli canım babam Özdemir Bayraktarları var. Bir de varisleri var Canan teyze. Türkiye’de geri kalmışlığın zincirlerini kırdık. Ben de yapabilirim özgüvenini gençlerimize verdik. Türk Yüzyılını inşa edersiniz inşallah. Unutmayın gençler, biz artık sizin zamanınızın misafiriyiz. Tam bağımsızlık hayalini gerçekleştireceksin.Burada Aziz Sancar’ın izniyle Türkiye’ye yeni Nobeller kazandıracak gençler görüyorum.

TEKNOFEST GENÇLERİN KABUSLARI OLDU

Son aylarda yaşadığımız gelişmeleri gördünüz. Red Apple havalandı, Togg indirimde. Akıncı burada, TCG Anadolu gemimiz Deniz Kuvvetlerine teslim edildi. Son haftayı İzmir’de geçirecek, çok anlamlı, ne demek istediğimi anlıyorsunuz. 100 bine yakın vatandaşımız ziyaret etti. Karadeniz doğalgazını sindiremeyenler var. Kimin sindiremeyeceğini biliyorsun. Biraz çalış ki senin de olsun. IMECE uydumuz uzaya gönderildi. Hürjet ve ATAK2 uçtu. TEKNOFEST tüm bunların simgesidir. Bu birilerini rahatsız etmeye başladı. Gürleyen TEKNOFEST, gençlerin kabusu oldu.

KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Son dönemde yaptıkları skandal açıklamalarla içlerinde büyüttükleri kin ve nefreti açığa vuruyorlar. Birisi geliyor ve bir ABD şirketine bağış yapmaktan bahsediyor. Ne yaparlarsa yapsınlar faydasız. Koalisyon tablosu arttı, önce 6 dediler, sonra 7 oldu, sonra 9 oldu. Bu koalisyonları geçmişte çok gördük. Kılıçdaroğlu, teknoloji sistemlerimizin sergilendiği bu havalimanını ABD’li bir şirkete vermeyi taahhüt etti. Adı bufalo. Kemal Bey, konuştuğunuz kişiler bizimle görüştüler. Türkiye’de yatırım yapmak yürek ister. Kemal Bey Amerika gezisinde birileri tarafından kandırılmıştır. Boğaz köprüsünü ona satmaya çalışmadılar.

FINDIK POLEMİ

Şimdi de Karadenizli kardeşlerime fındığa 4 dolar zam yapacağım diyor. Hayatları saçmalık.TEKNOFEST gençlerine müjdemiz bizimle bitmeyecek.

KAHRAMANMARAŞ’A CANLI BAĞLANTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Atatürk Havalimanı’ndan Kahramanmaraş’ta 24 derslikli Haydar Aliyev İlköğretim Okulu Temel Atma Töreni’ne canlı bağlantıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlham Bey Pazarcık merkezli depremde başından beri bizi hiç yalnız bırakmadı. Arama kurtarma ekipleri ilk andan itibaren yanımızda oldu. Kahramanmaraş’ta 1000 kalıcı konut sözü İlham kardeşim verdi. Temelini atıyoruz. Beton. İlham arkadaşım da diyor ki bir senede bitsin güzel olur”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu