Haber

Estonya Başbakanı’ndan sınırsız paylaşım!

Başpiskopos’u karşıladığı anları sosyal medya hesabından paylaşan Kallas, şunları söyledi: “Konstantinopolis Başpiskoposu”tanımını kullandık.

Yunanistan Ayasofya’nın camiye çevrilmesiyle zirveye ulaştı. ‘Helenizm’Rüyasına Estonya Başbakanı Kaja Kallas da dahil oldu.

İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Patriği ve Başpiskoposu I. Bartholomeos, Kuzey Avrupa ülkesi Estonya’yı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Bartholomew I, Estonya Başbakanı Kaja Kallas ile de görüştü.

Kallas, I. Bartholomeos’u Tallin’deki Hükümet Konağı’nın kapısında karşıladığı anları sosyal medya hesabından bir görselle paylaştı.

“KONSTANTİNOPOL” SKANDALI

Ancak Kallas, söz konusu paylaşımıyla büyük bir skandala imza attı. Estonya Başbakanı, paylaşımında İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Patriği ve Başpiskoposu I. Bartholomeos’u övdü. “Konstantinopolis Başpiskoposu ve Ekümenik Patrik”kelimelerle anlatarak “Bartholomeos şu anda Estonya’yı ziyaret ediyor.”dedi.

KONSTANTİNOPOL PROVOKASYONU

Ayasofya’nın 24 Temmuz 2020’de cami olarak yeniden açılması Yunanistan’da büyük hazımsızlığa neden oldu.

İstanbul’un adı ülkede özellikle Yunan siyasetçiler tarafından anılıyor. “İstanbul”gibi sunularak çeşitli provokasyon girişimleri düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu