Ekonomi

GSM Outdoors özel sermaye sahibi tarafından satılabilir

Özel sermaye şirketi Gridiron Capital, avcılık ve balıkçılık malzemeleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Good Sportsman Marketing Outdoors’un (GSM) satışını değerlendiriyor. Merkezi Irving, Teksas’ta bulunan GSM’in olası bir satışında borç dahil yaklaşık 1,5 milyar dolar değer biçilebilir. Yatırım bankası R. W. Baird, diğer özel sermaye şirketlerini de içerebilecek ilgili tarafları bulmak için GSM’e yardımcı oluyor.

Gridiron Capital, GSM’i 2020 yılında Sentinel Capital Partners’tan satın aldı ve şimdi GSM’in yıllık faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi kârının 10 katından fazlasını yansıtan bir satış fiyatı hedefliyor ki bu da yaklaşık 140 milyon dolar.

Ancak satış sürecinin zorlukları da yok değil. Bazı potansiyel alıcılar GSM’in vahşi yaşam üzerindeki etkisi ve silah güvenliği ile ilişkisi konusunda endişelerini dile getirerek bu faktörleri çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) riski olarak değerlendirdi.

Bu endişelere rağmen Gridiron, web sitesinde GSM’in çevreyi korumaya kararlı olduğunu ve gelecek nesiller için vahşi yaşam mirasının korunmasına yardımcı olmayı amaçladığını vurgulamaktadır. Şirketin ESG misyonu, açık hava meraklılarına doğanın tadını çıkarmaları ve doğayla bağlantı kurmaları için ekipman sağlamayı da içeriyor.

GSM, avcılık ve balıkçılık sektörlerinde 40’tan fazla markadan oluşan bir portföye sahiptir ve geçen hafta Dobyns Rods’un satın alınması da dahil olmak üzere satın almalar yoluyla ayak izini genişletmiştir. Şirketin ürün yelpazesinde Walker’s elektronik kulaklıkları, Cold Steel bıçakları ve Stealth Cam gözetleme ekipmanları gibi birçok tanınmış avcılık markası bulunmaktadır. GSM, ürünlerini hem fiziksel mağazalar hem de çevrimiçi platformlar aracılığıyla dağıtıyor.

Şu an itibariyle Baird satış araştırması hakkında yorum yapmamayı tercih etti ve ne Gridiron Capital ne de GSM konuyla ilgili yorum taleplerine yanıt vermedi.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberuludere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu