Haber

“İki silahım ağzına kadar dolu” diyen imama soruşturma

Diyanet İşleri Başkanlığı, SULTANGAZİ’de cuma hutbesinde “Benim ağzıma kadar dolu iki silahım var” diyen imam hakkında soruşturma başlattı.

Olay, geçtiğimiz hafta cuma namazında meydana geldi. Sultangazi’deki Cebeci Camii’nde imam olarak görev yapan Murat Gündoğdu’nun (44) hutbe sırasında Gazi olduğunu iddia eden sözlerine Halit Demir (53) ve oğlu Ebubekir Demir (28) tepki gösterdi. Gündoğdu, hutbede çıkan tartışmada, “Gaziysen mevkiini bilirsin. Hodri meydan. Nedir bu çektiklerimiz senden? 80 yıldır bu vatan senden ne çekti, ne çekti?” Ermeni soyundan mı çekti, şehidimiz çoktur.” Bu sözler üzerine tartışma büyüyünce bunu imama gösteren baba ve oğul dışarı çıkarıldı. Camiden çıkarılan baba ve oğul, olay yerine polis çağırdı. Polis iki tarafı da karakola götürdü. Ancak taraflar Sultangazi Polis Karakolu’ndaki şikayetlerinden vazgeçti.

İMAM KENDİNİ SAVUNDU

İmam Gündoğdu, ifadesinin ardından yaşananları anlatarak, “Gaziler ve şehitler başımın tacıdır. Bu namazları her hafta rutin olarak kılıyorum. Kim olursa olsun devlet başkanlarına her zaman dua eden bir adamım. devletin başı reform yapsın.Bugün hutbenin konusu da gaziler ve şehitler idi.Biz kurukafa milliyetçisi de değiliz.Allah aşkına bütün etnik gruplar bizim Türk ay-yıldızlı bayrağımız altında yaşıyorlar. Alevi, Kürt, Sünni derdimiz var.Biz provokatif hareketlerin peşinde değiliz.Cemaatimiz bizi biliyor.” 2018’de evinin vurulduğunu belirten İmam Gündoğdu, “Orada tamamen aynı şeyler vardı, bu telaffuzlardan dolayı” dedi.

DIANET’TEN İNCELEME

Sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “İstanbul’un Sultangazi ilçesindeki bir camide yer aldığı iddia edilen görüntülerle ilgili olarak bazı yayın organlarında Başkanlığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

cayirovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu