Haber

JAK Ekibi Bingöl Hesarek Kayak Merkezi’nde Görevde

Bingöl Hesarek Kayak Merkezi’nde gece gündüz görev yapan JAK ekibi, kış boyunca sakatlanan veya mahsur kalanların imdadına yetişerek kayak severlerin güvenli bir ortamda eğlenmelerini sağlıyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin popüler kış sporları ve kayak merkezleri arasında yer alan, il merkezine 34 kilometre uzaklıkta bulunan Hesarek Kayak Merkezi, kış ayları boyunca kayak severleri ağırlayacak. Geçtiğimiz haftalarda sezonun açılmasının ardından Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Hesarek Kayak Merkezi’nde görevlendirilen Jandarma Arama Kurtarma ekibi, vatandaşların güvenle kayak yapmasına yardımcı olacak. Haftanın 7 günü 24 saat çalışan JAK ekipleri, yaralı veya mahsur kalanların yardımına koşacak.

JAK ekiplerinin göreve hazır olduğunu belirten Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Vali Usta, “Bingöl ilimizdeki Hesarek Kayak Merkezi’nde, vatandaşlarımızın kış döneminde aileleriyle birlikte huzur ve güven içerisinde kayak yapabilmeleri, karşılaşabilecekleri olumsuz durumlara müdahale edilmesi amacıyla her kış döneminde hizmet vermekteyiz. oluşabilecek yaralanmalar, pist dışına çıkarak kaybolma ve telesiyejde kalma gibi durumlar söz konusu olabiliyor.Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bu kış döneminde görevlendirilen JAK ekibi 7 gün 24 saat görevini sürdürüyor. Tamamı profesyonel çalışanlardan oluşan ve başta ilk yardım ve dağcılık olmak üzere birçok alanda eğitim almış JAK ekibi, son teknoloji yerli ve milli araç ve ekipmanlarıyla vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. JAK ekiplerine zorlu kış ve arazi şartlarında gösterdikleri üstün çaba ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.” – BINGOL

haberosmaneli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu