Haber

KARTALKAYA’DA KÖTÜ KAYAK SEZONU BİTTİ

BOLU’daki Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kayak sezonu sona ererken, önceki yıllarda 300 ile 500 bin arasında tatilciyi ağırlayan kayak merkezine 100 bin tatilci geldi. Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergün, yetersiz kar yağışı ve ülkemizin yaşadığı deprem felaketi nedeniyle son 42 yılın en kötü sezonunu geçirdiklerini söyledi.

Köroğlu Dağları’nın eteğinde yer alan ve Ankara, İstanbul gibi metropollere yakınlığı nedeniyle tatilcilerin her kış tercih ettiği Kartalkaya Kayak Merkezi’nde Aralık ayında başlayan kayak sezonu sona erdi. 2 bin 200 rakımlı kayak merkezinde kar seviyesinin düşmesi ve tatilcilerin ilgisi ile 5 otelin tamamı rezervasyonları durdurdu. Daha önceki dönemlerde 300 ile 500 bin arasında tatilciyi ağırlayan Kartalkaya, bu dönemde yetersiz kar seviyesi ve 11 ili etkileyen deprem felaketi nedeniyle gereken ilgiyi görmedi. Kayak merkezine gelen tatilci sayısı ise 100 binde kaldı.

SON 42 YILIN EN MAKUS SEZONU

Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, son 42 yılın en kötü kayak dönemini yaşadıklarını belirterek, Kartalkaya’da sezonun çok zorlu geçtiğini söyledi. Kar geç geldi. Tam kar yağarken deprem gerçeğiyle karşılaştık. Depremden dolayı gelmeyen çok oldu. Normalde Kartalkaya’ya 300 bin civarında ziyaretçi gelirdi. Bu yıl 100 bini bile yakalayamadık. Her zamanki tatilcilerin üçte biri geldi. Daha önce hiç böyle olmamıştı. 42 yıldır Kartalkalkaya’dayım. İlk defa bu kadar külfetli bir dönem geride kaldı. Ama biz tüm bölgelerin farkındayız. Diğer kayak merkezlerinde kayak dönemi sıkıntılı geçti. Öncelikle yetersiz kar yağışı ve sarsıntı varken insanların kayak yapması ve eğlenmesi imkansızdı. Pandemi döneminde bu kadar sıkıntılı olmamıştı. En düşünceli dönemdi. Her zamanki saatinde dönemi kapattık, bekledik ama iş olmadı. Kar yetersiz kalınca kimse gelmedi. söz konusu.

camardiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu