Ekonomi

Meteorolojiden 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri orta ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Adana ve Mersin çevreleri ile kıyı kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Hatay’ın bazı kesimlerinin diğer yerlerin az bulutlu ve açık olacağı iddia ediliyor.

Yağışların İç Anadolu’nun kuzeybatısında ve Afyonkarahisar, Kütahya, Bolu ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarılar yapıldı. Uyarının yapıldığı iller şöyle: Amasya, Çorum, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat.

Sarı ve Turuncu kodlar ne anlama geliyor?

Turuncu kod “tehlikeli” hava koşullarıyla ilgili durumlarda kullanılır. Bu renkteki tahmin edilen meteorolojik olay sıklıkla gerçekleşmez. Hasar ve kayıpların meydana gelmesi bekleniyor. Çok dikkatli olmak, mevcut meteorolojik koşulları ve varsayımları takip etmek gerekiyor.

Sarı kod havada “potansiyel tehlike” durumunu belirtir. İddia edilen meteorolojik olay olağandışı olmasa da meteorolojik kurallardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

haber-ikizce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu