Haber

Mevlüt Çavuşoğlu: İsveç’in sorumluluğu var, kınayarak kaçamazlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ile ortak basın toplantısı düzenledi.

NATO üyelik süreci devam eden İsveç’te terör örgütü PKK yandaşları, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan yeni bir eylem gerçekleştirdi.

Bakan Çavuşoğlu, görüşmede tepki toplayan eyleme de değindi.

“İsveç’in uğraşması gereken bir şey var”

Çavuşoğlu yaptığı konuşmalarda şu ifadeleri kullandı:

“İsveç’te bir PKK/YPG provokasyonu daha gördük. Nereden bakarsanız bakın bu İsveç’in de mücadele etmesi gereken bir şey. İsveç terörle mücadele yasasını değiştirdi ama buna gerek yok çünkü bu bir nefret suçu.

Bu eylem şehir merkezinde, belediye önünde gerçekleşti. Burada İsveç’in sorumluluğu var. Sadece kınayarak ondan kaçamazlar. Üçlü ahitname oldukça açıktır. Yaptıkları çok açık. Üzerinde anlaştığımız ne varsa yerine getirilmesini istiyoruz.

“Terör örgütü ve destekçileri İsveç’in NATO’ya katılmasını engellemek istiyor”

Terör örgütünün oradaki varlığı ve faaliyetleri devam ediyor. Terör örgütünü destekleyen faaliyetler devam ediyor. İsveç bunları önleme taahhüdünde bulundu. Açık bir gerçek var. Terör örgütü ve destekçileri İsveç’in NATO’ya katılmasını engellemek istiyor.

NATO genel sekreterinin önerisiydi. Öyle ki 3. görüşmenin 3.’sü Brüksel’de olacak. Bu toplantıyı Brüksel’de yapabiliriz. Ve hangi unsurların gerçekleştirilip hangilerinin gerçekleştirilmediğini görüyorlar.”

akcakocaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu