Ekonomi

Michael Saylor’ın milyar dolarlık Bitcoin yatırımları kâr etmeye başladı

MikroStrateji ( MSTR) Pazartesi sabahı fiyatlar 31.000 dolara yaklaşırken Bitcoin (BTC) varlıkları yeniden kârlı hale geldi.

BitcoinŞirketin varlıkları, Kasım 2021’deki zirveden bu yana yüzde 80 oranında düştüğü için 2022’nin sonlarından itibaren boşa para harcıyordu. Ancak potansiyel spot ETF onayı ve yarılanmanın yaklaşmasıyla şirketin serveti neredeyse iki katına çıktı.

MicroStrategy’nin eski CEO’su, şu anda yönetim kurulu lideri Michael Saylor yıllardır en önde gelen Bitcoin destekçilerinden biri haline geldi ve satın almaya devam ediyor. MicroStrategy’nin şu ana kadar yalnızca bir kez satış yaptığı biliniyor: Aralık 2022’de 11 milyon dolar değerindeki 708 BTC satışı.

Şirketin halka açık olarak bildirilen son satın alımı, bu yıl 24 Eylül’de satın alınan 5.445 Bitcoin idi. Böylece şirket, toplamda yaklaşık 4,68 milyar dolar harcayarak 158.245 Bitcoin satın aldı.

Mevcut fiyatlarla şirket, coin başına yaklaşık bin dolar kar elde ediyor ve toplam kar 160 milyon dolara ulaşıyor.

Bitcoin Hazinelerinden alınan verilere göre firmanın Bitcoin varlıkları, bir sonraki en yüksek kurumsal sahibinin yaklaşık 14 katı.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu