Haber

Satır satır açıklama yapan Ahmet Nur Çebi, 25 milyon euro iddialarını yalanladı.

Süper Lig devi Beşiktaş Başkanı Ahmet Parıltı Çebi, kulübün acilen 25 milyon euroya ihtiyacı olduğu haberlerini yalanladı.

“CEMİYETİMİZE GÜVENMEMELİYİZ”

Başkan Ahmet Nur Çebi, açıklamasında, “Kötü niyetle yapılan bu tür haberlerin kamuoyunda bilgi kirliliği oluşturduğunu ve toplumumuza zarar verebileceğini düşünüyor, camiamızın ve kamuoyunun bu tür maksatlı haberlere itibar edilmemesini rica ediyorum.”

İşte Ahmet Parıltı Çebi’nin açıklaması;

“Beşiktaş’ta göreve gelecek yeni yönetimin acilen 25 milyon Euro’ya ihtiyacı olduğu yönünde yazılı basında ve sosyal medyada çıkan haberlere dayanarak şu açıklamayı yapma ihtiyacı doğdu.

Beşiktaş’ın yaklaşan Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı ve İnanılmaz Seçim Genel Kurulu Toplantısı öncesinde camiamızı karıştırmayı ve bilgi kirliliği yaratmayı amaçlayan haberleri üzüntüyle ve şaşkınlıkla takip ediyorum.

Öncelikle mevcut mali portrenin, Beşiktaş’ın ilk başkanı olduğum 21 Ekim 2019 tarihli mali portrenin bir örneği olması yaratılmaya çalışılıyor. Gerçek resim tamamen farklıdır. Bugün göreve geldiğim günden farklı olarak hiçbir oyuncumuza, teknik ekip çalışanımıza, işçimize, hiçbir kulübe transfer nedeniyle ödenmemiş borcumuz yok. Hatta talepleri doğrultusunda avans bile ödediğimiz futbolcular ve işçiler var. Göreve geldiğim gün UEFA borçsuz yazı alma zorunluluğu ya da aylardır maaş alamayan çalışanlarımızın sorunlarının çözülmesi zorunluluğu önümüze çığ gibi çıkmıştı. Bugün bu noktada yeni yönetime ne kadar nakit aktarabileceğimizi hesaplıyoruz.

Algılama çabalarının geldiği nokta örnek niteliğindedir. Bir diğer örnek ise pandeminin ortasında kaçan bir futbolcuya 8 milyon euro ödemek zorunda kaldığımız tezi. Bu hayali 8 milyon euro, bir futbolcunun talebinin bile çok ötesinde! Nitekim konuyla ilgili yargılama süreci halen devam ediyor ve camiamızın da yargılama sürecini takip etmesini rica ediyorum.

Özetle, art niyetle yapılan bu küfürlü haberlerin kamuoyunda bilgi kirliliği oluşturduğunu ve toplumumuza zarar verebileceğini düşünüyor, camiamızdan ve kamuoyundan bu haberlere art niyetle itibar edilmemesini rica ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu