Ekonomi

Vera Konsept GYO Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı

Vera Konsept GYO, Borsa İstanbul’da düzenlenen çan töreninin ardından borsada işlem görmeye başladı.

Kaliteli, güvenli, son teknoloji inşaat teknikleri ve özgün mimari tasarımlarla projeler geliştirerek gayrimenkul sektöründe ülkenin en prestijli markaları arasında yer almayı hedefleyen Vera Konsept GYO’nun halka arz süreci tamamlandı. tamamlanmış.

Integral Investment Corporate Finance öncülüğünde halka arz sürecinin tamamlanmasının ardından bugün Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi.

Vera Konsept GYO halka arzında hisse başına 15,78 lira sabit fiyatla iskonto oranı yüzde 20 olarak belirlendi. Halka arz süreci sonunda yerli bireysel yatırımcılardan 3 katı talep toplanırken, tüm yatırım gruplarında talep girişi beklenenin 4 katı oldu. Hisse dağılımı yüzde 70 yerli bireysel yatırımcılar, yüzde 20 yerli kurumsal yatırımcılar ve yüzde 10 yabancı kurumsal yatırımcılar şeklinde yapıldı.

“Emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına ve aracı kuruma teşekkür ediyorum.”

Törende konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Vera Konsept’in yaşam ve ticari alan projelerini hayata geçirmek üzere yola çıktığını ve bu yolda bir gayrimenkul yatırım iştirakine dönüştüğünü belirterek, “Böylece hisselerimiz borsada işlem görmeye başladı. Bugün değişim, ülkemizin önde gelen markalarından biri olma yolunda önemli bir adımdır.” “Bu halka arzın şirketimizin hedeflerine ve yeni projelerine hayırlı olmasını diliyorum. Halka arzda emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına ve aracı kuruma teşekkür ediyorum. Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na hoş geldiniz diyorum. Ailemize ve sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İntegral Yatırım Genel Müdürü Kıvanç Memişoğlu, Cumhuriyetin ilk 100 yılının son halka arzını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça zaferler kalıcı olamaz ve kısa sürede sönüp gider’ sözünden yola çıkarak, Kurumlarımızın ekonomik gelişiminin ülke refahına katkısının çok değerli olduğuna inanıyoruz.Ülkemiz gayrimenkul sektöründe değerli bir yere sahip olan Vera Konsept’i yerli ve yabancı firmalarla buluşturmayı başarmış olmanın gururunu yaşıyoruz. yabancı yatırımcılar.

“Bu süreçteki desteklerinden dolayı Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul’a, konsorsiyumda yer alarak kendilerine destek veren finans kuruluşlarına ve Integral Yatırım’ın Kurumsal Finansman yönetim grubuna teşekkür ediyor, halka arzımızın gerçekleşmesini temenni ediyorum. Ülke ekonomisi için faydalı ve hayırlı olsun.”

Halka arz sürecini değerlendiren Vera GYO Yönetim Kurulu Başkanı Emre Fırat, “Kurumsallaşma, finansmana erişim ve büyüme hedefiyle 2018 yılında başlattığımız halka arz sürecini başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte bize ilk destek veren ailemizdir.” “Bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca şirketimize inanan 3 milyon 878 bin 278 yeni yatırımcımıza da teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de yatırımlarımıza yaklaşık olarak hız kesmeden devam edeceğiz. 3,9 milyon yeni insan aramıza katıldı.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu