Haber

Ali Babacan, Kahramanmaraş depremiyle ilgili duygusal açıklamalarda bulundu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kahramanmaraş merkezli depremle ilgili, “Felaket büyük ama bir yandan da vatandaşlarımızın hayata tutunma çabasını, sabrını görünce duygulanmamak elde değil” dedi. Bu büyük felaket karşısında vatandaşlarımızın kararlılığı ve azmidir.” söz konusu.

Babacan, 6 Şubat 2023 depreminin birinci yıldönümünde geldiği Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda partililer ve depremzedelerle bir araya geldi.

Daha sonra şehrin simgesi olan ve aradan bir yıl geçmesine rağmen 04.17’yi gösteren saat kulesine giden Babacan, gazetecilere yaptığı açıklamada Adıyaman’ın da yakın tarihin en büyük felaketini yaşadığını söyledi.

Ziyaret ettikleri illerde depremde yaşananları gördüklerini ve Türkiye’ye bildirdiklerini belirten Babacan, deprem bölgesindeki şehirleri defalarca ziyaret ettiğini hatırlattı.

Adıyaman’da çok sayıda evin yıkıldığını ve binlerce kişinin hayatını kaybettiğini belirten Babacan, “Aslında Türkiye’de hemen hemen tüm evler yangında kaldı. Çünkü deprem bölgesinde hayatını kaybeden herkesin yakınları ya İstanbul’daydı, ya da İstanbul’daydı. Trabzon, Antalya veya Van.” “Allah bir daha bu millete böyle büyük felaketler, böyle büyük acılar yaşatmasın.” söz konusu.

Deprem sonrasında halkın gösterdiği çabayı takdir ettiklerini belirten Babacan, “Elbette acısı büyük. Afet büyük ama bir yandan da depremzedelerin çabasını görünce etkilenmemek mümkün değil. Vatandaşlarımızın hayata tutunması ve bu büyük felaket karşısında vatandaşlarımızın sabrı, kararlılığı ve azmi.” İfadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından depremzedelerle bir süre sohbet eden Babacan, 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel’in bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu.

kumluca-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu