Haber

Altılı masa sekizinci toplantısını yaptı

Muhalefetteki altı siyasi parti genel liderinin sekizinci toplantısı 8 saat sürdü. Toplantıdan sonra ortak bir açıklama yayınlandı. Önderlerin ortak açıklamasında, “Anayasa değişikliklerinin kodifikasyonu tamamlanmıştır. Altılı Masa olarak, bu çalışmayı 28 Kasım tarihinde kamuoyuyla paylaşma kararı aldık” denildi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın imzasının bulunduğu ortak açıklamada, “Toplantımızın başında yaptığımız özel açıklamada vurguladığımız gibi, dün İstanbul Taksim’de gerçekleşen terör saldırısını lanetliyoruz ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye’yi terör taarruzlarıyla dizayn etmek isteyenlere asla müsaade vermeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz” denildi.

Açıklamada, Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Süreci Yol Haritası ile ortak komisyonların çalışmalarının değerlendirildiği belirtilerek, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Süreci Yol Haritası konusunda çalışmalarımızı en kısa müddette tamamlayarak kamuoyuyla paylaşacağız. Altılı Masa olarak kurduğumuz Ortak Çalışma Kümesi, Anayasal ve Yasal Islahatlar Komitesi, Seçim Güvenliği Kurulu ve Bağlantı Komitesi, çalışmalarını sürat kesmeden sürdürmektedir” ifadesi yer aldı.

“Altılı Masa’nın Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ve Anayasa çalışmasının milletimize daha tesirli bir biçimde sunulması için ülke genelinde ortak programlar tertiplenmesi kararını aldık” denilen açıklamada, yapılan çalışmaların kamuoyu tarafından www.altilimasa.biz isimli web sitesinden takip edilebilebileceği kaydedildi.

Altılı masanın bir sonraki toplantısı 28 Kasım’da Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın konut sahipliğinde yapılacak.

ANKA,DW/TY,JD

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu