Haber

Beşikdüzü’ne iki Uğur Taş: Adaylığını engellemek için aynı isimde başka aday buldular

TRABZON-Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde Cumhur İttifakı’nın MHP’ye adaylık vermesinin ardından yoluna bağımsız olarak devam etmeyi düşünen AK Parti adayı Uğur Taş’ın oyları böldüğü ancak aynı isimde bir vatandaşın daha engelleneceği iddia edildi. bağımsız aday haline getiriliyor.

Trabzon’da 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’nin kazandığı tek ilçe belediyesi olan Beşikdüzü’nde seçilecek adayın Cumhur İttifakı tarafından MHP adayı Barış Öztürk’e bırakılmasının ardından duruma tepki gösteren AK Parti adaylarından bazıları, yollarına bağımsız olarak devam etmeye karar verdiler.

AK Parti adayı Uğur Taş, ilçeyi MHP adayına bırakma kararının seçmenlerde rahatsızlık yarattığını belirterek, yoluna bağımsız olarak devam etmeyi düşündüğünü belirtti. MHP’nin, Taş’ın adaylığı durumunda Cumhur İttifakı’nın oylarının bölünmesini önlemek için ilginç bir formülü hayata geçirdiği iddia edildi.

Bazı MHP’lilerin, Uğur Taş’ın bağımsız aday olması durumunda ilçenin başka mahallesinden buldukları Uğur Taş isimli vatandaşı bağımsız aday olarak atayarak seçmenlerde kafa karışıklığı yaratmayı planladıkları iddia edildi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) oy pusulalarında bağımsız adayların fotoğraflarının yer almaması, sadece ad ve soyadlarının yer alması nedeniyle seçmenlerin hangi isme oy vereceği konusunda kafa karışıklığı yaşayacağı belirtildi.

‘DURUM BİZİ ADAYLIK KONUSUNDA DÜŞÜNDÜRÜYOR’

Konuyla ilgili konuştuğumuz Uğur Taş, olay nedeniyle adaylığına henüz karar vermediğini söyledi. Tezlerin kendisine önemli isimlerden ulaştığını kaydeden Taş, durumu şöyle anlattı:

“İlçemizde Uğur Taş adında bir vatandaşımız daha yaşıyor. MHP’lilerin ‘Uğur Taş aday olursa Takazlı köyünden Uğur Taş’ı aday göstereceğiz’ dediğini duydum. Bunun için bağımsız olarak başvuru yapmamızı bekliyorlardı. Başka bir partinin ilçe başkanının durumunu hatırlattı bana.Bize adaylık konusunda düşündüren konu bu oldu.Önemli bir açıklama olduğu için kaçınılmaz olarak frene basmak durumunda kalıyoruz.Çünkü YSK bağımsız adayların fotoğraflarını sayfalara koymuyor. Oy pusulaları. Bu konuyla ilgili İlçe Seçim Heyeti ile görüştüm. Ayrım olsun diye adımın yanına ‘Tahsin oğlu Uğur Taş’ yazdım. ‘ Yazabilirler. Bunu seçmene tek tek nasıl anlatacağım?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu