Haber

Bolu’da şiddet gören sağlık çalışanı, afet bölgesine yardım etme şartıyla anlaştı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin üzerinden 17 gün geçti.

42 binden fazla vatandaşın hayatını kaybettiği depremin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu.

Onlarca vatandaş evsiz kaldı.

Türkiye’nin yaralarını sarmaya çalıştığı felaketin ardından vatandaşlar birbirine takviye yapmaya çalışıyor.

Depremzedeler için bağış istedi

Bu kapsamda sözlü ve fiziksel şiddet uygulayarak yardım etmek isteyen sağlık çalışanı Bayram Ceran, depremzedelere 5 bin TL bağışlaması şartıyla kişiyle anlaştı.

Hastanede tacize uğradı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanı Bayram Ceran, geçen yıl hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmıştı.

5 bin TL bağışladı

Beyaz kod çağrısı üzerine Ceran, şiddet uygulayan kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Dosya Uzlaştırma Bürosuna gönderildi.

Ceran ve şahıs uzlaşma masasına oturdu. Bayram Ceran, depremzedelere 5 bin TL bağış yapma ilkesinden taviz vereceğini söyledi.

Uzlaşmaya varıldı

Kişi, Ceran’ın bu teklifini kabul etti.

Bayram Ceran’a örnek davranışı nedeniyle Türkiye Sağlık Dairesi Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek tarafından teşekkür belgesi verildi.

“Aklımız ve kalbimiz deprem bölgesindeydi”

Aynı zamanda Türkiye Sağlık Hizmetleri Bolu Şubesi üyesi olan Bayram Ceran, şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’ye hoşgeldiniz. Yanıyoruz. Her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Ben Kahramanmaraşlıyım.

Böyle bir karar alma ihtiyacı hissettik. Keşke böyle olaylar yaşanmasa, keşke deprem olmasa, keşke beyaz kod olmasa, sağlıkta şiddet olmasa. İmutsuzum. Ülkemizin yaşadığı sarsıntı felaketine de çok üzüldüm.

Aklımız ve kalbimiz zaten deprem bölgesindeydi. Nasıl katkıda bulunabileceğimiz konusunda aklıma böyle bir şey geldi. İnsan kendini düşünmüyor. Oradaki insanları düşünüyorsun. O yüzden böyle bir karar aldım.

“Yaralarını sarmak için çok çalışmaya başladık”

Bu zor günlerin birlik ve beraberlikle aşılacağına işaret eden Türkiye Sağlık Hizmetleri Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek, şöyle konuştu:

Bizler Türk Sıhhat Sen olarak sorumluluk altına girdik ve farkındalık yaratmak adına depremzedelerin yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışmaya başladık. Cansiperane olarak sağlık çalışanlarımız bölgede seve seve görev yapıyor. Allah ayaklarına taş değdirmesin.

“Deprem mağdurlarına yardım ederseniz sizinle uzlaşırım”

Bayram Ceran’ın örnek bir davranış sergilediğini ifade eden Özübek, şunları söyledi:

Üyemiz Bayram Ceran, mahkemenin arabulucuya gitmesi gerektiğine karar verdiğinde çok güzel bir örnek sergiledi ve ‘Deprem mağdurlarına yardım ederseniz sizinle uzlaşırım ve sorun ortadan kalkar’ dedi.

Aynı zamanda bir depremzedeye de yakındır. Ailesi de depremde zarar gördü ve şu anda çadırda kalıyor. Kendisine bu örnek davranışından dolayı sendikamız adına teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu