Teknoloji

Çalınan AirPods 2’nin izini sürdüler, ‘kahramanca’ geri aldılar

Yenilenen Bul Sistemim AirPods Pro 2’nin sunduğu en kullanışlı özelliklerden biri. Ultra geniş bantlı U1 çip sayesinde AirPod’larınızın ve kutularının nerede olduğunu her zaman takip edebilirsiniz. Brezilyalı bir AirPods sahibi, spor salonunda unuttuktan sonra çalınan AirPods Pro 2 cihazını bu özellik sayesinde kaybetti. On gün sonra geri aldı.

Twitter kullanıcısı Riberio, çalınan bir AirPods Pro 2 ile ilgili hikayesini paylaştı. AirPods’unu spor salonunda unuttuğunu ve birisinin kablosuz kulaklıklarını Lost and Found’a iade etmek yerine eve götürdüğünü söyledi.

Hırsızın söylediğine göre daha sonra AirPods Pro 2’yi kendisininmiş gibi kullanmaya başlamış. Kulaklıkları iş yerine, evlerine ve hatta kıyıya götürdü. Ribeiro, hırsızın kendisine daha yakın olmasını beklediğini ve İşaretli adrese gitmeye karar verdiğini söylüyor.

Anlattığına göre bu adres ticari bir adresmiş. “ Kapı zilini çaldıktan sonra resepsiyonist beni bir satıcıyla konuşmaya götürdü. Onu spor salonundan hemen tanıdım. Kapıyı kapattığında ‘Ses Çal’ düğmesine bastım ve AirPods Pro kutum çalmaya başladı. Ona cebinden bir şey çaldığını söyledim ve AirPods Pro 2’yi aldığında ondan aldım ve bana ait olduğunu söyledim.

Ribeiro, hırsızın herhangi bir tepki vermeden şok olduğunu söyledi. Bu adamın AirPod’larına koyduğu ve ardından eve gittiği bazı konumların ekran görüntülerini gösterdi. Alternatif olarak, hırsız bir iPhone değil, bir Android telefon kullanıyordu.

Ancak bu hikayenin sonu hoş olsa da cihazlarınızdan herhangi biri çalınırsa hırsızın kim olduğunu ve neler yapabileceğini bilmediğiniz için tek başınıza takip etmemeniz gerektiğini hatırlatmanızda fayda var. polise haber vermelisin

haber-erdemli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu