Haber

DSÖ Gazze’deki BM çalışanları için saygı duruşunda bulundu

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) çalışanları, İsrail’in Gazze’deki saldırıları sonucu hayatını kaybeden Birleşmiş Milletler çalışanları için saygı duruşunda bulundu.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Ghebreyesus yaptığı açıklamada, “Bugün, Gazze’de trajik bir şekilde hayatını kaybeden sevgili BM meslektaşlarımızı anmak ve onurlandırmak için ağır kalplerle bir araya geliyoruz. Onların sarsılmaz bağlılıkları, fedakarlıkları ve cesaretleri sonsuza kadar anılarımıza kazınacaktır. Bu kendini adamış kişiler, “Onlar, ihtiyaç duyulan insani yardım ve takviyeleri sağlamak için çatışma bölgelerinin ön saflarında durarak Birleşmiş Milletler ruhunu somutlaştırdılar. Şiddet ve umutsuzluktan etkilenenlere umut ve yardım götürmek için canlarını feda ettiler” dedi.

GHEBREYESUS BARIŞ DİLEDİ

Ghebreyesus konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Geriden ayrılan BM’li meslektaşlarımızın ruhları şad olsun ve daha uygun bir dünya arayışı içinde hayati önem taşıyan çalışmalarımızı sürdürürken onların örneklerinden güç alalım. Filistinliler ve İsrailliler için kalıcı barışın yolu açılsın. Geçmişin yaraları iyileşsin, Filistinliler ve İsrailliler gerçek barışı, uzlaşmayı ve birlikte yaşamayı bulsunlar, karşılıklı saygı, refah ve uyumun olduğu bir geleceği teşvik etsinler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu