Haber

Gazze Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü: Sokak hayvanları şehitlerimizi yiyor

İşgal altındaki İsrail’in 7 Ekim’den bu yana soykırım uyguladığı Gazze Şeridi, 75 yılın en karanlık ve en acı günlerini yaşıyor.

Can kaybı artık sayılamaz Gazze’deİsrail ordusunun saldırısı altında yardım bekleyen Filistinli siviller, dünyanın gözü önünde vatanlarından silinmeye çalışılıyor.

Savaş suçu sayılan kimyasal bombaların etkileri nedeniyle tahrip etmek binalarda siviller hastanelere sığınıyor. Gazze’yi işgal etmek isteyen çaresiz Siyonist İsrail rejimi, hastaneleri hedef alarak Filistinlileri ve İslam dünyasını korkutmak istiyor.

İşgalci İsrail ordusunun kuşattığı Şifa Hastanesi içi Yaralılar, ilaç ve tıbbi malzemelerin tükenmesi nedeniyle tedavi dahi edilemezken,Birçok cenazeye müdahale edemiyor.

“SINIRLAR SOKAK HAYVANLARINI YEMEYE BAŞLADI”

Gazze Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Münir El Bersh, soykırımın vahametini göstermek için cesetlerin hayvanlar tarafından yenilmeye başlandığını açıklayarak isyan etti ve yardım istedi.

Berş’in yürek parçalayan açıklaması şöyle:

“Artık yardım etmek sizi tatmin eder mi bilemiyoruz ama saldırılar nedeniyle dışarıdan toplayamadığımız şehitlerin cenazelerini sokak hayvanları yemeye başladı.”

HASTANELER VURULDU

Bersh, Cumartesi sabahı İsrail tanklarından fırlatılan iki roketin hastanenin yoğun bakım odalarından birine isabet ettiğini duyurdu.

Ancak Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra daha önce, hizmetleri oldukça sınırlı olan El Ehli Baptist Hastanesi dışında şehirdeki tüm hastanelerin hizmet dışı olduğunu söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu