Haber

Eski İsrail Savunma Bakanı, İsrailli mahkumların serbest bırakılması çağrısında bulundu

Eski İsrail Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Shaul Mofaz, Hamas’ın elinde bulunan İsrailli mahkumların karşılığında hapishanelerdeki tüm Filistinli mahkumların serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Mofaz, Kanal 12 televizyonuna yaptığı açıklamada, “Bence onlar (İsrail hükümeti) Hizbullah’a karşı askeri bir kampanya başlatmalı ve öncelikle kaçırılan insanların serbest bırakılması için Hamas ile birlikte her türlü çabayı göstermeliydi.” dedi.

Mofaz, “Kaçıranların (Hamas’ın elinde tuttuğu İsrailliler) serbest bırakılması karşılığında, onların (Hamas’ın) 6 bin (Filistinli) esirin tamamını almasına izin vereceğim” dedi. dedi.

Mofaz, öncelikle Hamas’ın elinde bulunan İsraillilerin serbest bırakılması için çalışacağını ifade ederek, şöyle konuştu: “Bir-iki İsrailliden değil, şu ana kadar 229 kişiden bahsediyoruz ve bu inanılmaz bir rakam.” söz konusu.

Mısır ile Suriye’nin 6 Ekim 1973’te başlattığı son savaş olan ve bugüne kadar İsrail ile Arap ülkelerinin karşı karşıya geldiği Yom Kippur’da subay olduğunu belirten Mofaz, söz konusu savaşta sorunun şu şekilde çözüldüğünü söyledi: sivillere ulaşmadı ve İsrail, Mısır ve Suriye orduları arasında sona erdi. ifade edildi.

İsrail eski bakanı, Hamas İsrailli tutukluların sayısını ve isim listesini açıklayana kadar Gazze Şeridi’ne hiçbir insani yardım ulaştırılmaması veya insani koridor açılması çağrısında bulundu.

Hamas tarafından tutulan İsrailli mahkumların aileleri, yakınlarının kurtarılması talebiyle sık sık gösteriler düzenliyor. Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde esir tutulan İsraillilerin aileleri, İsrail ordusunun kara operasyonlarını ve bombardımanını artırdığı Gazze’deki akrabalarının akıbetiyle ilgili “İsrail hükümetinin açıklama yapma zahmetine bile girmemesine çok kızdıklarını” ifade ediyor. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu