Haber

İstanbul’da Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Engelli, Engelli ve Hamile Personel ile 10 Yaş ve Altı Çocuklu Kişiler İdari İzinli sayılacak

İstanbulValilik, olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, engelli ve hamile işçiler ile 10 yaş ve altı çocuğu bulunanların yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

İstanbul Valilik, meteorolojik raporlar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle idari izin kararı aldı. İstanbul Valiliği’nin açıklaması şöyle:

“Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden bugün saat 20:00’de alınan son bilgilere göre yarın İstanbul’da yer yer ve yer yer kuvvetli kar yağışı, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve kuvvetli rüzgar beklendiği bildirildi. Sağlık kurumlarında görev yapanlar hariç, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli, özürlü ve hamile işçiler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kadın işçiler ile 10 yaş ve altı çocuğu bulunanlar, 8 Şubat 2023 Çarşamba günü herhangi bir işleme gerek kalmaksızın bir gün idari izinli sayılır.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu