Haber

Kılıçdaroğlu’dan ‘masa’ ziyareti! Halihazırda iki tarafla görüştü: “Yeni ortaklar mı?”

  • HABERLER 7

Altı farklı partinin katılımıyla kurulan ve kamuoyunda ‘altılı masa’ olarak tanımlanan Millet İttifakı, Yeterlik Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarıyla dağıldı.

Akşener, CHP saflarından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı göreve çağırdı.

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akşener’in dinlenmesine ‘Bu saatten sonra değişmeyeceğim’ sözleriyle yanıt vererek aynı gün iki farklı partiyle dirsek temasına girdi.

Sosyal medya ve basında büyük ses getiren fotoğrafların ardından, ‘ İttifakın yeni ortakları mı?’ yorumları da beraberinde geldi.

AYRILIK ZAMANINDA SOLDAN ZİYARET ET

İlk etapta parti genel başkan yardımcıları Muharrem Erkek ve Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte hareket eden Kemal Kılıçdaroğlu, Sol Parti Liderler Kurulu Üyesi Genel Başkan İşlenen’i ziyaret etti.

İyi Parti merkezinden ayrılma kararının verileceği Genel Yönetim Kurulu toplantısı sürerken İşlendi’ye konuk olan ana muhalefet lideri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İkili, Güzel Parti’de kararla ilgili soruları yanıtsız bırakırken, Sol Parti liderlerinden Önder İşenler, Kılıçdaroğlu’nun atılımını dile getirdi. Bu dayanışma ziyareti bizim için çok anlamlıydı.‘ yorumunu yaptı.

MASA ÇIKTIKTAN SONRA TİP İLE DİRSEK TEMAS

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, basın toplantısıyla ayrılma kararını açıklarken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın bu kez TBMM’deki konuğu oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Erkan Baş’ı makamında ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Sol Parti genel merkezinde yaptığı gibi meslektaşıyla gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İki yöneticinin görüşmesinin ardından TİP’in resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan bu ziyarette, ” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Genel Başkanımız Erkan Baş’ı ziyaret etti. Ziyareti ve dayanışması için Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederiz.‘ paylaşımı yapıldı.

“ÜZÜLMEYİN”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meclis’ten ayrılmasıyla Güzel Parti’nin masaya ilişkin kararı gündemdeydi. Meclis çıkışında gazetecilerle sohbet eden Kılıçdaroğlu, ” Endişelenme, tüm parçalar yerine oturacak. yolumuza devam ediyoruzCHP liderinin aceleci tavrı dikkat çekerken, akşam saatlerinde İyi Parti sıralarına attığı görüntülü mesaj çok konuşuldu.

“TABLO” STRES

Sol Parti ve TİP’i ziyaret ettikten sonra aynı gün görevine dönen ana muhalefet lideri, Meral Akşener ve İyi Parti masalarına şu görüntülü mesajı gönderdi:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son mesajında ​​’masa’ vurgusu, sosyal medyada Sol ve TİP açılımlarının paylaşıldığına işaret ediyor. masa ziyareti‘ yorumlandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu