Haber

Nureddin Nebati’nin TRT’deki 300 Milyar Dolarlık Konuşmasına Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Sert Yanıt: “Kimsenin Umurunda Değil”

Geçtiğimiz aylarda Londra’da yatırımcı toplantıları yapan ve artık bakanlık yerine seçim bölgesi olan Mersin’de vakit geçiren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yatırımı devlete çekme vaatlerini konuştu. vergilerle finanse edilen televizyon, TRT. Katıldığı yayında eleştirilerde bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu eleştirilere verdiği yanıt sosyal medyada gündem oldu.

Seçimlerden sonra seçilmesi durumunda Mersin Milletvekili olacak olan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu günlerde zamanının çoğunu bakanlık yerine seçim bölgesinde geçiriyor.

Nabati’nin göreve geldiği Aralık 2021’den bu yana yaşanan ekonomik bilgileri dikkate alan uzmanlar, seçim çalışmalarını gündeme getirmiyor. Ancak dün finans merkezinin açılışının ardından kamu kanalı TRT’nin programına konuk olan Nebati’nin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerden sonra yatırımları Türkiye’ye çekeceği yönündeki açıklamasına yanıt vermesi gündeme geldi.

Nureddin Nebati’nin TRT’de Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri şu şekilde oldu. ?

Millet İttifakı 13’üncü Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözlere yanıtı sosyal medyada sert oldu.

Nabati’yi ‘kendisi bilir’ diyen Kılıçdaroğlu’na hitaben Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, ‘Buna kim yatırım desin’ dedi. ifadeleri kullandı. Nabati için ‘Sadece borç para veriyorlar’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Bunu ben oradayken Londra’ya göndermişsiniz; Bir yanda şampiyonlar ligi ekonomistlerimiz, bir yanda bu. ‘Kimsenin umursamaması olağan’ sözleriyle de dikkat çekti.

Yurtdışındaki yatırımcıların önündeki bürokratik engellerin yakın gelecekte aşılacağını kendi üslubuyla açıklayan Nebati, Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Sosyal medyada Nabati ile ilgili sözler büyük ilgi gördü.

Göreve geldiği günden itibaren ekonomideki bariz sorunlarla dikkatleri üzerine çeken Nebati,

Söylemleriyle sık sık gündem olurken,

İlk kez kendisine yöneltilen sözlerle öne çıktı.

Seçim tercihlerinde ekonominin ön plana çıkması beklenirken, 14 Mayıs seçimleri bir anlamda milat olarak görülüyor.

Yatırım kuruluşlarının “kim kazanırsa kazansın” diye başlayan senaryolarında, kim kazanırsa kazansın değişim kaçınılmaz olarak görülüyor.

Millet İttifakı seçilirse ekonomide normalleşme öngörülüyor,

Bunun yabancı yatırımcılar için cazip olması durumunda 2000’li yılların başında olduğu gibi öngörülebilir bir piyasada yatırım girişi olacağı iddia ediliyor.

Sizce Millet İttifakı seçildiği takdirde ekonomiye yatırım çekme konusunda başarılı olacak mı? Yorumlarda buluşalım.

habercamas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu