Haber

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda oy verme işlemi başladı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri kapsamında bu sabah saat 08.00’de yabancı uyruklu vatandaşların oy kullanma işlemi başladı.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili seçimleri için yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının gümrük kapılarında ve yabancı temsilciliklerde oy kullanmaya başlamasının ardından Sabiha Gökçen Havalimanı’nda oy verme işlemleri saat 08.00 itibariyle başladı.

Havalimanı gelen ve giden yolcu alanlarının dış sınırları ile gelen yolcu katının kara tarafına toplam 8 adet sandık yerleştirildi. Sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başında kuyruğa giren kayıtlı yabancı uyruklu vatandaşlar, pasaport ve kimliklerini ibraz ederek oy kullandı.

“Burası oy kullanmak için çok güvenli”

Almanya’nın Münih kentinde yaşayan Bursalı aslen 68 yaşındaki Mehmet Bey ve eşi, havalimanında oyunu ilk kullananlar arasında yer aldı. Oylamanın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Mehmet Bey, “Her seçimde Sabiha Gökçen’de oy kullanırız. Buradaki alan oy kullanmak için çok güvenli. Münih’te yaşıyoruz ama kalbimiz Türkiye’de” dedi. İtalya’da yaşayan 29 yaşındaki Beloved Hanım, “Burada rahat oy kullandım. Şimdi İtalya’ya döneceğim, memleketimize hayırlı olsun” dedi.

“Millet sevgisiyle büyüdük, erken geldik”

Almanya’dan gelen İnci Hanım ve Dinçer, konsoloslukla görüştükten sonra Sabiha Gökçen’e geldiklerini ve rahatlıkla oy kullandıklarını belirterek, “50 yıldır Almanya’da, Heidelberg’de yaşıyoruz. Her gün ülkemizin gündemini takip ediyoruz. Oy kullanmak için ülkemize erken geldik. Babam başkomiserdi, bizi vatan sevgisiyle büyüttü. Biz oyumuzu kullandık, tüm vatandaşlarımızın da oy kullanmasını diliyoruz” dedi.

27 Nisan Perşembe günü saat 08:00’de gümrük kapılarında başlayan oy kullanma işlemi, 14 Mayıs Pazar günü saat 17:00’ye kadar devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu