Yaşam

UID Başkanı Köksal Kuş kimdir, kaç yaşında? Köksal Kuş’un Mesleği Nedir?

Almanya’da iş piyasasında istihdam sağlayan ve son dönemde merak edilen isimler arasında yer alan iş adamı Köksal Kuş, vatandaşlar tarafından merak edildi. Arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, UID Genel Lideri Köksal Kuş’un hayatını ve kariyerini araştırdı.

İnşaat sektöründe çalışmalarını sürdüren UID Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kuş’un adı merak edildi.

Köksal Kuş’un hayatı vatandaşlar tarafından arama motorlarında arattırılmaya başlandı.

Köksal Kuş kimdir?

Kuş, 1962 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gümüşhane’de tamamladı. Gümüşhane Ticaret Lisesi’ne kaydolan Kuş, eğitimini burada başarıyla tamamladı. 12 Eylül öncesinde Milliyetçi Hareket’in genç bir üyesi olarak siyasetle tanışan Köksal Kuş, 1979 yılı sonunda Almanya’ya göç etmek zorunda kalmıştır. Kuş evli ve 6 çocuk babasıdır. onun babası.

Köksal Kuş Kariyer

İş insanı Köksal Kuş, idealist bir eğitim ve öğretimden gelen bir Alman Türkü olarak, 1990’lı yıllarda Alparslan Türkeş döneminde Alman Milliyetçi Türk Dernekleri Federasyonu’nun çeşitli kademelerinde görevler üstlendi. Türk ve Müslüman kimliğine değer veren ve 2013-2016 yılları arasında UİD Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Kuş, 28 Şubat 2016’da yapılan 5. Olağan Kongresi’nde yeniden MKYK’ya seçildi.

Köksal Kuş, 24 Ocak 2021 tarihinde UID Genel Başkanlığına seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu