Haber

Son Dakika: Yeni dönemin ilk MGK’sı sona erdi! 3 saat süren toplantıda “terörle mücadele” vurgusu yapıldı.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bugün toplandı. Beştepe’deki toplantı aynı zamanda yeni kabinenin ilk MGK toplantısı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Musa Avsever ve kuvvet komutanları katıldı.

Toplantıya daha önce MİT Lideri olarak katılan Hakan Fidan Dışişleri Bakanı, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler Milli Savunma Bakanı, İbrahim Kalın da Dışişleri Bakanı olarak katıldı. MİT Lideri.

Beştepe’deki zirvede ana gündem maddesi terörle mücadele oldu. Suriye ile normalleşme adımları, Rusya-Ukrayna Savaşı ve İsveç’in NATO üyelik süreci de masaya yatırıldı. Görüşme 3 saat sürdü.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Görüşmenin ardından yazılı açıklama yapıldı. Birinci unsurda Türkiye Asrına yapılan vurgu dikkat çekerken, burada terörle mücadele gayreti ile her türlü tehdit ve tehlikeye karşı azim, kararlılık ve başarıyla yürütülen harekât hakkında bilgi verildiği belirtildi. Rusya-Ukrayna savaşının bölgeye yönelik riskleri artıran etkileri vurgulanmış, Türkiye’nin barış müzakerelerine katkı sağlamaya devam edeceği ifade edilmiştir.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu