Teknoloji

Uzayda çekilen ilk Rus filmi vizyona girdi

ensonhaber.com

Uzayda ilk uzun metrajlı sinemayı çekmek için Rusya’daki Yuri Gagarin Kozmonot Hazırlık Merkezi’nde özel bir eğitim sürecinden geçen oyuncu Yuliya Peresild ve yönetmen Klim Shipenko, liderliğindeki Soyuz MS-19 uzay aracıyla 5 Ekim’de Baikonur Uzay Üssü’nden ayrıldı. kozmonot Anton Shkaplerov. uzaya gönderildi.

“Vyzov” (Dava) filminde aktör Peresild, kalp ameliyatı olan bir kozmonotun hayatını kurtarmak için uzaya gitmesi gereken bir cerrah rolünü oynuyor.

film yayınlandı

Rusların uzayda çektiği ilk film olan ‘Test’ vizyona girdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tom Cruise’un başrolünü oynayacağı ve uzayda çekileceği duyurulan Hollywood projesine atıfta bulunarak, “Uzay gemisinde yörüngede uzun metrajlı film çeken ilk ülkeyiz. Bir ilk daha.”açıklama yaptı.

Film vizyona girmeden önce film ekibini uzaya götüren mekik Moskova’nın merkezinde sergilendi.

Öte yandan sinema, hem sinema tarihi açısından hem de ABD ile Rusya arasında yıllardır devam eden uzay yarışı açısından oldukça değerlidir. Çünkü daha önce ABD uzayda çekilecek ilk sinema için kolları sıvamıştı.

Spacex ve NASA, Tom Cruise’un bir uzay filmi için Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderileceğini duyurdu. Ancak sinemanın tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

haber-eldivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu